Мобілізація жінок в Україні: хто має стати на військовий облік і які штрафи загрожують

Події

Мобілізація в Україні триває, тому всі військовозобов’язані, зокрема жінки, мають оновити облікові дані, інакше їм загрожує штраф.

Так, Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку організації та ведення військового обліку громадян під час мобілізації в Україні. politeka.net

Згідно з постановою №563 від 16 травня 2024 року, жінки з медичною та фармацевтичною освітою, які не перебувають на військовому обліку, більше не можуть користуватися так званим “перехідним періодом” до 2026 року.

Жінки від 18 до 60 років мають стати на військовий облік під час мобілізації в Україні, якщо придатні за станом здоров’я та мають спеціальності : фізична терапія, ерготерапія, медична реабілітація, громадське здоров’я, стоматологія, медицина, медсестринство, фармація, біомедична інженерія, та інші медичні та фармацевтичні професії, перелічені у наказі Міноборони №313.

Крім того, військовозобов’язаних жінок у розпал мобілізації в Україні можуть оштрафувати на суму від 17 до 25,5 тисячі гривень, якщо вони не оновлять свої дані протягом двох місяців після набрання чинності законом про мобілізацію в Україні з 18 травня.

мобілізація, повістка, призов

Про це заявив начальник Кременчуцького районного ТЦК Мирослав Волков.

Також міністр юстиції України Дениса Малюська додав, що засуджених жінок до ЗСУ поки не призивали, однак у законі немає обмежень щодо того, чоловіки це чи жінки.

За його словами, можливість мобілізації в Україні засуджених жінок до ЗСУ теоретично є, але попиту наразі немає.

Джерело: Telegraf , ефір всеукраїнського телемарафону.